Чи буває насправді білосніжна посмішка? Чи можна цього досягти і як? Досліджуємо питання і ламаємо стереотипи | Парк Дентал

БІЛОСНІЖНА ПОСМІШКА

Білозубі красуні, усміхнені зі сторінок глянцевих журналів або радять жувати чогось там після їжі в телевізійній рекламі, вселяючи жінкам думки, що тільки такі білі зуби гідні того, щоб привертати увагу протилежної статі.

Прагнення відповідати цим надуманим стандартам штовхають жінок з прекрасними здоровими зубами в крісло стоматолога. Або просто вганяють у депресію.

Яким повинен бути колір зубів? Якщо ви хоч раз протезувати, то напевно звернули увагу на численні платівки із зразками емалі, за якими лікар визначає необхідний тон для штучного зуба. Відтінків величезна кількість, і всі вони – в межах норми. А ось як раз молочно-білого кольору у зубної емалі в природі не буває. Це або захворювання, або (швидше за все!) Хитрощі маркетологів. Ви ж прекрасно розумієте, що за допомогою сучасної техніки зуби можна зробити хоч білими, хоч червоними, хоч в блакитну смужку.

Все що завгодно за Ваші кошти.

Зазвичай колір емалі залежить від генотипу. Жителі Європи хизуються злегка жовтуватою посмішкою, у корінних американців емаль сіра. Самі білозубі – представники негроїдної раси. Але і у них не буває такого сліпучого кольору емалі, як показують нам в рекламі жувальної гумки.

Білі – не обов’язково здорові

Ще одна поширена думка, що білі зуби говорять про їхнє здоров’я, а темні, навпаки, про необхідність частіше відвідувати стоматолога. Це абсолютно абсурдне твердження.

Справа в тому, що колір емалі ніяк не впливає на здоров’я зуба. Так що не варто намагатися довести свої зуби до кольору молока.

Гігієнічна чистка, звичайно, річ корисна – вона допомагає позбутися зубного каменю і запобігти розмноженню бактерій в порожнині рота. Але довге і вперте відбілювання виснажує емаль, в результаті зуби стають дуже чутливими. Після цього прийом гарячої або холодної їжі може викликати болісний ниючий біль.

Відчували щось схоже?

Білосніжна посмішка – легко і вдома!

Бути і здаватися – речі різні. Ваші зуби можуть бути жовтуватими, головне, щоб вони були рівними, цілими, без дірок та тріщин. А здаватися білішими їм допоможуть невеликі хитрощі. Наприклад, якщо надіти білий верхній одяг, то зуби, особливо при електричному освітленні, будуть теж здаватися білими і блискучими.

На тлі засмаги зуби виглядають набагато біліше, ніж є насправді. Тому, якщо є бажання наблизитися до телевізійного ідеалу, не варто мучити свою емаль – досить просто періодично відвідувати солярій. Для жінок найпростіший спосіб «зробити» собі білозубу посмішку – скористатися яскравою помадою. На тлі яскраво-червоних губ зубки будуть здаватися абсолютно білими.

Чого слід уникати?

І все ж з року в рік наші зуби темніють щодо свого природного кольору, даного від народження. В цьому винні кілька факторів. По-перше, зуби треба ретельно чистити. Причому не тільки лицьову поверхню. По-друге, пам’ятати, що куріння залишає на зубах специфічний наліт, який навіть в клініці за допомогою професійної апаратури прибрати практично неможливо. Тому оптимальний варіант – відмовитися від цієї згубної звички.

Деякі продукти здатні фарбувати емаль зубів, надаючи їм деякий нездоровий відтінок. На першому місці стоїть звичайний міцно заварений чай. За ним слідують кави і червоне вино. А ось лікарські препарати, що містять залізо, можуть залишати на зубах чорні плями. Якщо раніше проводилася імплантація зубів або лікування зубів, гігієна порожнини рота потребує ще більше уваги.

Зубні відкладення фіксуються на імплантатах так само легко як і на емалі справжніх зубів, тому обов’язково їх потрібно чистити зубною пастою два рази в день і користуватися зубними нитками.

Ну і звісно, завжди корисно пройти консультацію у стоматолога і отримати пораду щодо найкращого лікування саме для Вас.

Запишіться на консультацію у Парк Дентал для консультації та лікування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *